Dwa dni temu, na drodze S7 doszło do zdarzenia, które pokazuje, jak ważna jest szybka reakcja w sytuacjach kryzysowych. Policjanci z Pasłęka, st. asp. Grzegorz Duda oraz asp. Maciej Dobrowolski, stanęli na wysokości zadania, ratując rannego łabędzia. Ich działania zostały docenione przez Mikołaja Drożała, Podsekretarza Stanu Głównego Konserwatora Przyrody Ministerstwa Klimatu i Środowiska, który przekazał im podziękowania za profesjonalizm i empatię.
W wieczornych godzinach 28 września, łabędź, znajdujący się w skrajnym niebezpieczeństwie, pojawił się na jezdni drogi ekspresowej. Utrudniał to zarówno kierowcom, jak i stwarzał zagrożenie dla samego siebie. Policjanci, zauważając rannego ptaka, natychmiast zatrzymali ruch, dbając o bezpieczeństwo zarówno zwierzęcia, jak i podróżujących. Dzięki ich błyskawicznej interwencji, udało się uratować życie łabędzia.
Po przybyciu pracowników Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki, okazało się, że ptak wymaga leczenia – ma złamaną nogę oraz otarcia. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, łabędź ma teraz szansę na powrót do zdrowia i powrót do naturalnego środowiska. Podziękowania dla mundurowych pokazują, jak ważna jest wrażliwość i empatia w służbie, a ich przykład może inspirować innych do działania w podobnych sytuacjach.
Źródło: Policja Elbląg
Oceń: Policjanci z Pasłęka uratowali łabędzia i otrzymali podziękowania
Zobacz Także