UWAGA! Dołącz do nowej grupy Pasłęk - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Ucieczka nastolatka na hulajnodze kończy się interwencją policji


W sobotę, 15 sierpnia, policjanci z patrolu prewencji w Pasłęku podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny korzystającego z hulajnogi elektrycznej. Nastolatek, mający 15 lat, postanowił uciekać przed funkcjonariuszami, co zakończyło się złamaniem przepisów drogowych i kolizją. Zdarzenie miało miejsce na ulicach miasta i skutkowało wezwaniem rodzica chłopca oraz potencjalnymi konsekwencjami prawnymi. Szczegóły sytuacji mogą być istotne dla społeczności lokalnej.

Incydent rozpoczął się, gdy policjanci dostrzegli parę jadącą na hulajnodze. Mimo próby zatrzymania, chłopiec zdecydował się na ucieczkę, zostawiając pasażerkę samą. W trakcie ucieczki, jechał on pod prąd w stronę ul. Obrońców Pokoju, co wzbudziło dodatkowe obawy u interweniujących policjantów. Następnie, 15-latek stracił kontrolę nad pojazdem i zderzył się ze ścianą budynku przy ul. Wiejskiej.

Na szczęście chłopiec miał założony kask i nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Po zdarzeniu, funkcjonariusze wezwali matkę nastolatka na miejsce incydentu. Kobieta otrzymała mandaty, w tym za udostępnienie hulajnogi osobie, która nie miała wymaganych uprawnień do jej prowadzenia. Sprawa nastolatka zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego, co rodzi pytania o odpowiedzialność zarówno młodego kierowcy, jak i jego opiekunów w kontekście przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Źródło: Policja Elbląg


Oceń: Ucieczka nastolatka na hulajnodze kończy się interwencją policji

Średnia ocena:4.84 Liczba ocen:5


Zobacz Także